пʼятниця, 15 листопада 2024 р.
пʼятниця, 8 листопада 2024 р.
7 листопада 2024 року, у конференційній залі Бібліотеки Tartu Ülikool, під час сесії Міської ради міста Тарту мер Львова Андрій Садовий та мер Тарту Urmas Klaas підписали угоду про партнерство і співробітництво
До Тарту вперше за всю історію двосторонніх відносин прибув з візитом мер Львова Андрій Садовий. І не просто прибув, а привіз з собою Дні української культури – Ukrainian days in Tartu. UKRAINE! UNMUTED
Не знаю як Ви, а в моїй душі уже саме словосполучення «українська культура» знаходить живий відгук. Російська агресія проти України запустила не тільки механізм національного спротиву, але й механізм культурного відродження. Українське мистецьке життя бринить новою енергією.
Загроза смерті, яка нависла над Україною і кожним українцем, змусила нас більш інтенсивно відчувати і більш креативно творити. Ми навчились битись і помирати за свої цінності, і ця готовність до смерті заради життя звільнила нас від будь-якого поневолення та примусу, зробила нас вільними. Росіяни можуть нас фізично знищити, але ніколи більше вони не зможуть нас зробити рабами.
Звільнення від поневолення вимагає також відновлення справедливості. Занадто довго ми жили у тіні російської та радянської імперій, які привласнювали все, що продукувала Україна. Ми були політичною та культурною «білою плямою» у серці Європи. Ми залишаємось terra incognita для багатьох письменників, істориків, мистецтвознавців та музичних критиків.
Відсутність знань про Україну веде до забуття, забуття до поневолення, поневолення до узурпації та стирання української ідентичності. Нам вкрай важливо розірвати це порочне коло і відновити своє місце у світовому та європейському культурному контексті. Не менш важливо, ніж перемогти на полі бою, втримати економіку чи повернути українців додому. Дні української культури презентували наш доробок світу і зафарбували «білу пляму» забуття у яскраві кольори українського прапора.
По-друге, Дні української культури відбулись в рамках програми European Capital of Culture Tartu 2024. Можливо політично, економічно та бюрократично наш шлях до ЄС буде складнішим і довшим, ніж нам би хотілось, але наша музика, наша література, наше мистецтво уже інтегровані у спільний європейський простір.
Україна уже зараз відчуває себе частиною великої європейської родини, об’єднаної не тільки спільними європейськими цінностями, але й спільними культурними кодами. Програма Днів української культури в Тарту, ретельно розроблена командою Tartu 2024 за підтримки ЄС та Міжнародний фонд "Відродження" у співпраці з Ukrainian Institute - Український інститут та львівським Інститут стратегії культури, вкотре це довела. Дякую Юля Хомчин за докладені зусилля! Дякую Erni Kask, менеджеру з міжнародних зв’язків Tartu 2024, за чудово організовану подію!
Нарешті, Львів і Тарту скористались цією ідеальною нагодою, щоб інституціоналізувати та поглибити свою співпрацю. 7 листопада 2024 року, у конференційній залі Бібліотеки Tartu Ülikool, під час сесії Міської ради міста Тарту мер Львова Андрій Садовий та мер Тарту Urmas Klaas підписали угоду про партнерство і співробітництво.
Для мене, як для Посла України в Естонії, такий крок давно видавався логічним: обидва міста є культурними столицями своїх країн, обидва є великими університетськими центрами з активним і молодим студентським населенням, обидва є міцними бастіонами національної ідентичності та державності. Естонці кажуть, що дух Естонії живе в Тарту. Львів також завжди зберігав дух української свободи і вільнодумства незалежно від тиранів та імперій. Але не все, що нам здається логічним, стає реальністю. Тим приємніше, коли логіка і здоровий глузд перемагають. Іноді трошки з підтримкою і допомогою українських дипломатів з Embassy of Ukraine in the Republic of Estonia
Бажаємо Львову і Тарту, щоб їхнє побратимство тривало у роках і приносило щедрі плоди. А ми тим часом попрацюємо над іншими перспективними партнерствами, щоб зв’язків, які поєднують наші країни та народи ставало все більше.
пʼятниця, 1 листопада 2024 р.
Фільм " Ми. Майбутнє" у Võru Kannel
3 листопада (у неділю) у Виру в Каннель о 12:00 планується показ фільму "Ми. Майбутнє", обговорення і невеличкий благодійний кафетерій. Також дівчата з Таллінну привезуть українські книги, гердани й прикраси з бісеру🧚♀️, і теж долучаться до благодійного збору✌️.
Новий документальний фільм «Ми. Майбутнє» висвітлює історії п’яти українських підлітків під час війни, їх щоденне життя та мрії. Вони живуть в різних містах, думають про майбутнє та діляться своїм досвідом і проєктами, які можуть допомогти Україні.
«Діти – найцінніше, що наша країна має сьогодні, адже саме вони – її майбутнє. Ми маємо робити все від нас залежне, аби вони вірили в себе, відчували підтримку й знали, заради чого їм лишатися тут і заради чого ми сьогодні прагнемо перемоги понад усе. Софія, Дарій, Мирослава, Даня і Даша розповідають свої історії через історії українських міст, в яких народилися і в яких робили перші кроки в соціальному підприємництві та винахідництві. П’ять світлих історій стійкості та віри в те, що світові є заради чого обʼєднуватися»
Фільм з англійськими субтитрами, тому можете запросити естонських друзів!
Вхід безкоштовний.
Підписатися на:
Дописи (Atom)