пʼятниця, 19 серпня 2022 р.
Дитина перебуває в евакуації в іншій країні. Де вчитися?
Навчатись можна в українській школі дистанційно або піти до школи в країні, де перебуває ваша дитина (часто це необхідність і на цьому наполягають соцслужби). До прикладу, школи та дитсадки Польщі готові прийняти приблизно 400 тисяч українських дітей. Також можна поєднувати навчання і там, і тут. Як краще вчинити — вирішують батьки або законні представники дитини.
Також є можливість вчитися в українській суботній школі в країні, де ви знаходитесь. Тут — перелік українських навчальних закладів за межами України. Окремі із наведених у переліку шкіл співпрацюють із Міжнародною українською школою і мають можливість запропонувати своїм учням, окрім вивчення української, здобути освіту українського зразка та офіційні документи державного зразка, які підтверджують здобуті освітні рівні.
Портал "Освіторія" зібрав добірку українських шкіл за кордоном, що навчають за програмою МОН і дають можливість отримати українські документи про освіту.
Як продовжити навчання в рідній школі?
Сотні тисяч родин зараз знаходяться за кордоном, у країнах, де відвідування місцевої школи українцями є обов'язковим. Тобто навіть якщо навчальний заклад, у якому раніше навчалася дитина, запровадить онлайн-навчання, вона не зможе його відвідувати, бо в цей час буде перебувати на очному навчанні в школі приймаючої країни. Але закінчувати школу багато українців планують все ж таки в Україні. І їм не хотілося б мати пропущений рік чи два саме в українській школі.
Часто в такому випадку школи пропонують просто забрати документи. Адже якщо дитина не відвідує заняття, то й атестувати її не зможуть. Втім, рішення є. Відповідно до статті 9 Закону України "Про освіту" загальна середня освіта може бути організована за такими формами:
інституційна (очна: денна, вечірня);
заочна (дистанційна, мережева);
індивідуальна (екстернатна, сімейна, вона ж — домашня, педагогічний патронаж).
Усі ці форми є абсолютно рівнозначними. Форми освіти, які забезпечує заклад, обов'язково мають бути вказані на його сайті. Якщо в закладу немає власної інтернет-сторінки, таку інформацію слід шукати на сайтах засновників закладу.
Сімейна форма навчання — це змога залишитися у своїй школі та навчатися у своєму темпі. Вчителі мають надати перелік тем. Раз на семестр вони проводитимуть контрольні роботи. Знання дитини будуть оцінювати, а саму дитину — переводити до наступного класу. Якщо дитина фізично знаходиться за межами України, то ці контрольні оцінювання проводитимуться онлайн.
Чи можуть відрахувати дитину зі школи, якщо втрачено зв'язок зі своїми вчителями та закладом освіти?
Ні, не можуть. Жодного учня, незалежно від того, де він перебуває, чи має він можливість підтримувати зв'язок зі своєю школою, чи ні, не виключать з української системи освіти. Відрахування можливе лише в разі, коли батьки звернуться до школи з відповідною заявою.
Ще більше корисних рішень!
Державна служба якості освіти спільно з ініціативою "Система забезпечення якості освіти", що впроваджується в межах проєкту "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe), створили сайт про шкільну освіту дітей, які вимушено покинули Україну. Ресурс містить опис системи освіти України, базу українських навчальних програм англійською мовою та відповіді українською на поширені запитання батьків дітей.
Також Міністерство освіти і науки України підготувало інформацію щодо особливостей організації нового 2022/23 навчального року та рекомендації першочергових кроків із підготовки до нього.
Про те, які зміни чекають освітян у новому навчальному році, можна дізнатися тут.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар